Results

Filter by team

Saturday 27 January 2024

Reserve Division 1

12:30
Birchgrove Colts FC Reserves
7 - 0 Full time
Brynawel FC Reserves
12:30
Penclawdd AFC Reserves
1 - 4 Full time
Waunarlwydd Galaxy FC Reserves
12:30
Ragged School FC Reserves
0 - 5 Full time
St Josephs FC Reserves (Swansea)
12:30
Rockspur FC Reserves
1 - 3 Full time
Ynystawe Athletic FC Reserves

Under 15B

10:00
Birchgrove Colts U15
0 - 2 Full time
Waunarlwydd Galaxy U15's
12:00
Newton Athletic U15
1 - 0 Full time
Mumbles Rangers U15
12:00
Ragged School FC U15
3 - 4 Full time
Penlan AFC Yellow U15

Reserve Division 2

12:30
Brynawel FC 3rd Team
0 - 3 Full time
Murton Rovers FC Reserves
12:30
Treboeth United FC Reserves
3 - 2 Full time
Rockspur FC 3rd Team
12:30
Ynystawe Athletic FC 3rd Team
2 - 1 Full time
Morriston Town 3rd Team

Reserve Division 4

12:30
Clase Social FC
5 - 0 Full time
Birchgrove Colts Thirds
12:30
Cwmfelin Press FC Reserves
3 - 3 Full time
Port Tennant Colts FC 3rd Team
12:30
FC Bonymaen 3rds
2 - 1 Full time
Cwm Albion FC Reserves
12:30
Morriston Athletic Football club
7 - 1 Full time
Treboeth United FC 3rd's
12:30
St Thomas Stars FC Reserves
3 - 0 Full time
Plough Colts FC 3rd Team

Under 16A

12:00
Dunvant & Three Crosses U16
3 - 2 Full time
Mumbles Rangers Albion U16
12:00
Llangyfelach AFC U16
2 - 0 Full time
Brynmill JFC U16
12:00
Mumbles Rangers Colt U16
1 - 5 Full time
Ynystawe Athletic FC U16

Division 2

14:30
Fforestfach FC
0 - 2 Full time
Kingsbridge Colts AFC
14:30
Union Rangers Football Club
0 - 5 Full time
Gors AFC

Reserve Division 3

12:30
Landore FC Reserves
4 - 1 Full time
FC Bonymaen 2nds
12:30
Ragged School FC 3rd Team
1 - 4 Full time
Llangyfelach FC Reserves
12:30
Sandfields FC Reserves
0 - 5 Full time
Blaen-y-Maes FC Reserves
12:30
Waunarlwydd Galaxy FC 3rd Team
0 - 7 Full time
Clase Social

Under 15A

12:00
Penlan AFC Blue U15
4 - 0 Full time
Talycopa AFC U15 Boys
12:00
South Gower FC - U15s
6 - 1 Full time
Penclawdd Junior AFC U15

Premier Division

14:30
Ragged School FC
2 - 2 Full time
Plough Colts FC

Open Cup 23-24 - 2

14:30
Blaen-y-Maes FC
7 - 0 Full time
Brynawel FC
14:30
Clase Social
2 - 7 Full time
Treboeth United FC
14:30
Cwmfelin Press FC
0 - 4 Full time
St Josephs FC (Swansea)
14:30
Llangyfelach AFC
4 - 1 Full time
Murton Rovers FC
14:30
Penclawdd AFC
2 - 5 Full time
Birchgrove Colts FC
14:30
Port Tennant Colts FC
1 - 5 Full time
Waunarlwydd Galaxy FC

Open Cup 23-24 - 1

14:30
FC Bonymaen
8 - 5 Full time
Africa Community Centre AFC
14:30
Sandfields FC
2 - 0 Full time
Bonymaen Colts FC

Saturday 20 January 2024

Division 2

14:30
Africa Community Centre AFC
3 - 3 Full time
Bonymaen Colts FC
14:30
Cwmfelin Press FC
5 - 1 Full time
Kingsbridge Colts AFC
14:30
FC Bonymaen
2 - 4 Full time
Penclawdd AFC
14:30
Fforestfach FC
2 - 4 Full time
Sandfields FC
14:30
Gors AFC
10 - 3 Full time
St Thomas Stars FC

Reserve Division 1

12:30
Birchgrove Colts FC Reserves
0 - 4 Full time
Rockspur FC Reserves
12:30
Penlan AFC Reserves
1 - 2 Full time
St Josephs FC Reserves (Swansea)
12:30
Plough Colts FC 2nd Team
3 - 3 Full time
Brynawel FC Reserves
12:30
Ragged School FC Reserves
3 - 5 Full time
Waunarlwydd Galaxy FC Reserves
12:30
Ynystawe Athletic FC Reserves
3 - 1 Full time
Penclawdd AFC Reserves

Under 15B

10:00
Birchgrove Colts U15
0 - 2 Full time
Penlan AFC Yellow U15
12:00
Waunarlwydd Galaxy U15's
3 - 1 Full time
Mumbles Rangers U15

Premier Division

14:30
Brynawel FC
0 - 2 Full time
Birchgrove Colts FC
14:30
Clase Social
2 - 4 Full time
Port Tennant Colts FC
14:30
Murton Rovers FC
0 - 3 Full time
Plough Colts FC
14:30
Ragged School FC
0 - 3 Full time
Blaen-y-Maes FC
14:30
St Josephs FC (Swansea)
3 - 0 Full time
Treboeth United FC
14:30
Waunarlwydd Galaxy FC
1 - 1 Full time
Llangyfelach AFC

Reserve Division 2

12:30
Brynawel FC 3rd Team
5 - 3 Full time
Bonymaen Colts FC Reserves
12:30
Murton Rovers FC Reserves
7 - 0 Full time
St Josephs FC 3rd Team
12:30
Rockspur FC 3rd Team
2 - 3 Full time
Penlan AFC 3rd Team
12:30
Treboeth United FC Reserves
3 - 3 Full time
Morriston Town 3rd Team
12:30
Ynystawe Athletic FC 3rd Team
3 - 1 Full time
Port Tennant FC Reserves

Under 16A

12:00
Brynmill JFC U16
1 - 3 Full time
Mumbles Rangers Colt U16
12:00
Llangyfelach AFC U16
0 - 10 Full time
St Joseph's Colts U16
12:00
Mumbles Rangers Albion U16
0 - 5 Full time
Talycopa AFC U16 Boys
12:00
Mumbles Rangers U16
3 - 2 Full time
Swansea University FC U16

Reserve Division 3

12:30
Clase Social
11 - 1 Full time
Sandfields FC Reserves
12:30
Kingsbridge Colts AFC Reserves
1 - 2 Full time
Blaen-y-Maes FC Reserves
12:30
Llangyfelach FC Reserves
1 - 4 Full time
FC Bonymaen 2nds
12:30
Waunarlwydd Galaxy FC 3rd Team
4 - 2 Full time
Ragged School FC 3rd Team

Reserve Division 4

12:30
Cwmfelin Press FC Reserves
3 - 0 Full time
Treboeth United FC 3rd's
12:30
FC Bonymaen 3rds
3 - 0 Full time
Birchgrove Colts Thirds
12:30
Morriston Athletic Football club
3 - 2 Full time
Clase Social FC

Saturday 13 January 2024

Premier Division

14:30
Birchgrove Colts FC
3 - 2 Full time
Treboeth United FC
14:30
Port Tennant Colts FC
1 - 3 Full time
St Josephs FC (Swansea)

Division 2

14:30
Gors AFC
2 - 1 Full time
Cwmfelin Press FC

Under 16A

12:00
Maltsters Sports FC U15
0 - 6 Full time
St Joseph's Colts U16
12:00
Mumbles Rangers Albion U16
0 - 4 Full time
Swansea University FC U16

Reserve Division 1

12:30
Ragged School FC Reserves
2 - 0 Full time
Plough Colts FC 2nd Team

Reserve Cup 23-24 - 1

12:00
Birchgrove Colts
1 - 7 Full time
Ragged School
12:00
Cwmfelin Press
4 - 1 Full time
FC Bonymaen
12:00
Morriston Athletic
5 - 2 Full time
Cwm Albion
12:00
Ynystawe Athletic
2 - 1 Full time
Kingsbridge Colts

Nursery Cup 23-24 - 1

12:00
Blaen-y-Maes
3 - 3 Full time
Penclawdd
Penclawdd win 2 - 3 on penalties.
12:00
Clase Social
1 - 2 Full time
Rockspur FC
AET
12:00
Morriston Town
2 - 1 Full time
Birchgrove Colts
12:00
Port Tennant Colts
6 - 0 Full time
Bonymaen Colts
12:15
St Josephs
2 - 0 Full time
Llangyfelach

Gwalia Cup 23-24 - 2

14:30
Bonymaen Colts FC
2 - 1 Full time
African Community Centre FC
14:30
St Thomas Stars FC
3 - 5 Full time
Sandfields FC
14:30
Union Rangers FC
0 - 8 Full time
FC Bonymaen

Senior Cup 23-24 - 2

14:30
Clase Social
6 - 5 Full time
Brynawel FC
14:30
Llangyfelach AFC
3 - 4 Full time
Ragged School FC
14:30
Plough Colts FC
1 - 2 Full time
Blaen-y-Maes FC
14:30
Waunarlwydd Galaxy FC
1 - 2 Full time
Murton Rovers FC

Reserve Cup 23-24 - 2

12:00
Clase Social
3 - 1 Full time
Landore
12:00
Plough Colts
9 - 1 Full time
St Thomas Stars
12:00
Port Tennant Colts
2 - 1 Full time
Sandfields
12:00
Rockspur FC
4 - 0 Full time
Brynawel
12:00
Waunarlwydd Galaxy
4 - 1 Full time
St Josephs

Under 16 Cup 23-24 - 2

12:00
Dunvant & 3x
1 - 0 Full time
Brynmill
12:00
Talycopa
1 - 8 Full time
Mumbles Rangers
10:00
Ynystawe Athletic
6 - 1 Full time
Mumbles Rangers Colt

Under 15 Cup 23-24 - 2

12:00
Dunvant & 3x
7 - 2 Full time
Penclawdd
12:00
Llangyfelach Colts
6 - 0 Full time
Penlan Yellow
12:00
Penlan Blue
4 - 0 Full time
Talycopa
12:00
Ragged School
2 - 4 Full time
Newton Athletic
11:00
Union Rangers
5 - 2 Full time
Mumbles Rangers
12:00
Waunarlwydd Galaxy
0 - 1 Full time
Birchgrove Colts
10:30
West End Colts
P - P
Sandfields Colts
10:00
Ynystawe Athletic
1 - 7 Full time
South Gower

Nursery Cup 23-24 - 2

12:00
FC Bonymaen
4 - 0 Full time
Murton Rovers
12:00
Gors
3 - 4 Full time
Brynawel
AET
12:00
Landore
2 - 0 Full time
Treboeth United
12:00
Waunarlwydd Galaxy
1 - 2 Full time
Penlan

Saturday 6 January 2024

Under 15B

10:00
Birchgrove Colts U15
1 - 3 Full time
Newton Athletic U15
10:00
Ragged School FC U15
0 - 10 Full time
Ynystawe Athletic FC U15
12:00
Waunarlwydd Galaxy U15's
5 - 1 Full time
Union Rangers Football Club

Premier Division

14:15
Blaen-y-Maes FC
3 - 0 Full time
Birchgrove Colts FC
14:30
Llangyfelach AFC
3 - 3 Full time
Ragged School FC
14:30
Plough Colts FC
4 - 1 Full time
Brynawel FC
14:30
Port Tennant Colts FC
1 - 3 Full time
Murton Rovers FC
14:30
St Josephs FC (Swansea)
6 - 1 Full time
Clase Social
14:30
Treboeth United FC
3 - 5 Full time
Waunarlwydd Galaxy FC

Reserve Division 3

12:30
Blaen-y-Maes FC Reserves
0 - 2 Full time
FC Bonymaen 2nds
12:30
Clase Social
1 - 1 Full time
Llangyfelach FC Reserves
12:30
Kingsbridge Colts AFC Reserves
4 - 1 Full time
Gors AFC Reserves
12:30
Landore FC Reserves
7 - 2 Full time
Sandfields FC Reserves
12:30
Ragged School FC 3rd Team
1 - 1 Full time
Waunarlwydd Galaxy FC 3rd Team

Reserve Division 2

12:30
Bonymaen Colts FC Reserves
0 - 6 Full time
Penlan AFC 3rd Team
12:30
Brynawel FC 3rd Team
0 - 6 Full time
Rockspur FC 3rd Team
12:30
Morriston Town 3rd Team
2 - 2 Full time
Port Tennant FC Reserves
12:00
St Josephs FC 3rd Team
2 - 5 Full time
Murton Rovers FC Reserves
12:30
Treboeth United FC Reserves
0 - 1 Full time
Ynystawe Athletic FC 3rd Team

Reserve Division 4

12:30
Clase Social FC
3 - 2 Full time
Plough Colts FC 3rd Team
12:30
Cwm Albion FC Reserves
3 - 3 Full time
Cwmfelin Press FC Reserves
12:30
FC Bonymaen 3rds
A - A
St Thomas Stars FC Reserves
12:30
Morriston Athletic Football club
4 - 3 Full time
Landore 3rds
12:30
Port Tennant Colts FC 3rd Team
5 - 0 Full time
Birchgrove Colts Thirds
12:30
St Thomas Stars FC Reserves
2 - 5 Full time
FC Bonymaen 3rds

Division 2

14:30
Cwmfelin Press FC
5 - 2 Full time
Sandfields FC
14:30
Gors AFC
4 - 2 Full time
Fforestfach FC
14:30
Kingsbridge Colts AFC
5 - 0 Full time
Africa Community Centre AFC
14:30
Penclawdd AFC
7 - 1 Full time
Bonymaen Colts FC
14:30
St Thomas Stars FC
0 - 8 Full time
FC Bonymaen

Reserve Division 1

12:30
Plough Colts FC 2nd Team
3 - 0 Full time
Birchgrove Colts FC Reserves
12:30
St Josephs FC Reserves (Swansea)
7 - 1 Full time
Brynawel FC Reserves
13:30
Waunarlwydd Galaxy FC Reserves
2 - 2 Full time
Penlan AFC Reserves
12:30
Ynystawe Athletic FC Reserves
8 - 0 Full time
Ragged School FC Reserves

Under 15A

12:00
Sandfields Juniors U15
2 - 3 Full time
South Gower FC - U15s

Under 16A

12:00
Swansea University FC U16
4 - 0 Full time
Dunvant & Three Crosses U16
12:00
Talycopa AFC U16 Boys
8 - 1 Full time
Brynmill JFC U16

Latest news

Welsh Blood Service
General Welsh Blood Service

Welsh Blood Service

Show Racism Red Card
General Show Racism Red Card

Swansea Senior League

Swansea Senior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe